Інтернет у віддалених місцевостях, це не вигідно?

Скільки функцій в сучасному світі виконує Інтернет? Важко не тільки підрахувати, а навіть уявити. Це гігантська платформа, на якій розміщені мільйони сайтів, при чому кожен з них має своє призначення і більшість приносять дохід. Просуваня сайтів також такий собі масштабний грошовий оборот, який приносить мільярди рекламодавцям і пошуковим системам. Це стало вигідним бізнесом і одною з основних опор бізнесу. Ще пару десятків років тому цього ніхто собі не міг уявити.

Цікаво те, що весь грошовий оборот в Інтернеті прослідкувати практично неможливо. Тому це стає цікавим варіантом для підприємців у різних галузях. Це машина, за допомогою якої можна організовувати продажі, виконання послуг, розважальні заходи і навіть врегулювання суспільних відносин. Весь світ вже давно перейшов на безготівковий варіант оплати. В Україні поки що лише частково (бо не всі довіряють віртуальним ресурсам, рахункам в банку або ж просто не вміють ними користуватись).

Суттєвий відсоток населення проживає поза межами доступу мережі Інтернет, а тому не мають фізичної можливості користуватись всіма його привілеями. В містах проведення мережі Інтернет переважно безкоштовне, а місячна вартість коливається в середньому від сорока до ста двадцяти гривень. А в віддалених місцях тільки проведення коштує в межах двох тисяч гривень, при чому плата за місяць становить близько ста.

Але справа в тому, що чим більший відсоток населення користується Інтернетом, тим більші обороти мають і провайдери, і розробники. То чому ж не здешевити цей процес і не розширити аудиторію споживача (а це чималий відсоток населення)? Кожен провайдер добре прораховує видатки на надання своїх послуг. Вони не хочуть працювати з віддаленими районами, бо далеко тягнути кабелі. Але якщо поглянути на це з іншої сторони, то вимальовується приблизно така картина: якщо надати якомусь конкретному селищу зручний і доступний варіант співпраці, то за рахунок кількості потенціальних клієнтів можна суттєво зменьшити витрати.

Тому варто все це зважити і пробувати працювати у цьому напрямку. Є надія, що воно дасть очікуваний результат. А це вже можна буде зпрогнозувати навіть при елементарному моніторингу, який не вимагає особливо багато часу, сил та ресурсів. Заодно це стане конкретною допомогою людям. Хочеться сподіватись, що є ще на світі гуманісти, які підуть на зустріч в такій затребуваній і корисній справі.